New Lou Louie P's Cal King Sleigh Bed
Call for Price
Charlotte Upholstered Bed
Call for Price
CA2-722 – Cadence Console Table – Sand Cerused
"*" indicates required fields
Description
With refined and distinctive leg turnings that softly spool downwards in a rounded tapering fashion, the Cadence Rectangular Console Table is firmly rooted in the traditions of fine craftsmanship. Rendered in Oak solids and narrow heart oak veneer on top, this striking silhouette can definitely hold a room. Finished in a low sheen, warm, neutral, Sand Cerused finish.
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | CA2 Sand Cerused |
| Volume | 40 cft |
| Weight | 112 lb |
Additional information
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 72 × 34 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cadence |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.