Athens End Table
"*" indicates required fields
Description
The Athens end table makes a bold, grand statement that fills your space with a regal gravitas. A stately, noble silhouette, Athens fits perfectly into a transitional style. Beautifully fashioned from high-quality, ethically harvested rubberwood, this gorgeous piece comes in a decadent chocolate brown finish, guaranteed to bring everlasting quality. With two smooth-gliding, press-open drawers and a bonus discreet back compartment, this end table has all the storage you’ll need. For the best in sleek, glamorous functionality, Athens is the clear winner.
Features
| Storage | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Athens |
|---|---|
| Features | Drawer(s) |
| Style | Transitional |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 9.485 |
| Carton Weight | 71.000 lb |
| Product Weight | 71 lb |
Additional information
| Weight | 71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 35 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Athens |
| Features | Storage |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.