Dwyer Upholstered Side Chair - 803 Bluff / 7617-91 Linen
Call for Price
CT6078 - Kai Credenza
Call for Price
Avaline Selkie End Table
"*" indicates required fields
Description
The Selkie End Table is a versatile piece that seamlessly blends modern design with classic aesthetics. Its square tray top, finished in warm White Oak, offers ample surface area for a lamp, books, or decorative objects. This elegant piece is a perfect addition to any living space, providing both style and functionality.
Product Details
| Tray top | Yes |
|---|---|
| One tray shelf | Yes |
| White Oak finish | Yes |
Additional information
| Dimensions | 30 × 26 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | White Oak |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Avaline |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Avaline Avaline Arm Chair
Avaline Avaline Dining Table
Avaline Avaline Dresser
Avaline Avaline Nightstand
Avaline Carmen Bunching Stool
Avaline Carmen Chest
Avaline Carmen Cocktail Table
Avaline Carmen Credenza
Related products
Carpenter Brown Lamp Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.