Bristol Solid Wood Rectangle Coffee Table - Black
Call for Price
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table - Black
Call for Price
Bristol Solid Wood Square End Table – Black
"*" indicates required fields
Description
Embrace the beauty of FSC-certified reclaimed oak wood with the Bristol Collection. With its rich finishes, natural cracks, and exposed joinery, this eco-conscious design merges modern elegance with organic charm and durability, sealed with a water-based finish for added protection and sustainability. Available in Cafe Brown, Black and Aged brown.
Product Details
| Overall Dimensions | 24”W x 24”D x 22”H |
|---|---|
| Materials | Reclaimed Oak |
| Colors | Aged Black |
| Weight | 48 lbs |
| Table Top Thickness | 5.125″ |
| Table Clearance From Floor | 15.75″ |
| Distance Between Legs Front Back | 13.75″ |
| Extension | No |
Additional information
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 22 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Bristol |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bristol Solid Wood Rectangle Coffee Table
Bristol Solid Wood Rectangle Coffee Table – Cafe Brown
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table
Bristol Solid Wood Rectangle Console Table – Cafe Brown
Bristol Solid Wood Square End Table
Bristol Solid Wood Square End Table – Cafe Brown
Related products
Carpenter Brown Lamp Table
Liam Square End Table
Rectangle End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.