
Round Table Top 4848B000
Call for Price
Belmont 5 Drawer Chest - 32251
Call for Price
Canton Side Table
"*" indicates required fields
Description
The architectural Canton occasional group, with its composition of horizontal and vertical planes, has a modern slab aesthetic. Vertical surfaces feature a carved texture, and a reveal beneath the expansive tops creates a sense of lightness. Canton is crafted of sapelli wood with a curated Arabica finish.
Additional information
| Dimensions | 22 × 26 × 24 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Wood |
| Style | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Erabella Side Table
Liam Square End Table
Olmsted Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.