Parkcrest Round Cocktail Table
Call for Price
Parkcrest Martini Table
Call for Price
Parkcrest Round End Table
Round end table featuring an aged copper top and a forged dark metal base for rustic modern appeal. Ideal beside a sofa or chair in casual living spaces.
"*" indicates required fields
Description
Rustic modern goes bold with the Parkcrest Round End Table, combining an aged copper top with a forged metal base in a dark finish for an earthy and casual appeal.
Product Details
| Carton Height | 27.00 |
|---|---|
| Carton Length | 26.00 |
| Carton Weight | 63.00 |
| Carton Width | 26.00 |
| Depth | 24.00 |
| Distressing | No |
| Height | 25.00 |
| Levelers | Yes |
| Material Description | Aged Copper Tops and Metal Bases |
| Metal Distressing | No |
| Style | Casual |
| Table Shape | Round |
| Top Load Capacity | 80 lbs |
| Width | 24.00 |
| Wood Distressing? | No |
| Weight | 55 |
Additional information
| Weight | 55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Browns |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Parkcrest |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.