Dwell Boulder Bar Cabinet
Call for Price
Fletcher Leather Power Reclining Sofa
Call for Price
D12-85-1 – Andalusia Side Table
"*" indicates required fields
Description
Classic Spanish-Mediterranean styling. Saber detailing and decorative fob accents featured on all pieces. Sand-cast, aluminum frames that has the look of hand wrought iron and is finished in Cordoba, a durable, weather resistant, multi-step antique powder coat. Fully welded, ground and polished joinery have the look of classic architectural ironwork and decorative balustrades.
Product Details
| Material | Powder Coated Aluminum, Limestone |
|---|---|
| Volume | 13 cft |
| Weight | 75 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 75 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24 × 20 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Mediterranean |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Carpenter Brown Lamp Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.