Orchid Botanical Framed Prints, S/6
Call for Price
LR-7600-20R - Leatherstone Raf Bumper Ottoman
Call for Price
Ludwig Brown End Table
"*" indicates required fields
Description
Embrace the timeless, simple elegance of mid-century modern design with the Ludwig end table. With a classic, iconic silhouette in a warm walnut finish, this table features a convenient drawer with eye-catching, reeded accents; splayed, tapered legs and brushed brass hardware for a retro look that is always in style. Exceptionally well-crafted, the Ludwig end table is designed with high-quality construction details like dovetail joinery for lasting strength, ensuring it can be enjoyed by future generations.
Product Details
| Collection | Ludwig |
|---|---|
| Style | Modern & Contemporary |
| Type | End Tables |
| Carton Volume | 3.945 |
| Carton Weight | 18.000 lb |
| Product Weight | 18 lb |
| Style | Modern & Contemporary |
| Carton Volume | 3.870 |
Additional information
| Weight | 18 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 19 × 23 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Ludwig |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Olmsted Round End Table
Rectangle End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.