Today’s Hours Getting Hours
Gemini – Heather Manual Swivel Glider Recliner
| Dimensions | 35 × 31.5 × 42.5 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Beige |
| Features | Fabric, Manual Recline, Swivel |
| Style | Transitional |
Chanzen Counter Height Bar Stool
| Weight | 17.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 39.5 × 12 in |
| Color | Black/Gray, Gray/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Series Features | Urban contemporary styling. Black hardwood chair frames. Barstool features a bent wood back and cushioned seat with a charcoal gray woven polyester cover for easy cleaning. |
| Brand | Ashley Furniture |
Parellen 48″ Bench
| Weight | 49 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 52.5 × 8 in |
| Color | Beige/Gray, Black/Gray, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Casual lifestyle design. Dining tops are made with a durable Melamine surface with a replicated barn wood gray wood grain. Table legs feature a simple tapered leg design for timeless appeal. D291-01 soft seat “X” back chair and D291-124 counter stool. Light beige colored polyester fabric with a textural weave. Table base and chair frames are finished in a gray color that pairs nicely with the table top surface. D291-26 storage table offers a multi-functional design with two convenient side drawers and a storage bin on each end for maximum use of space. D291-00 bench features hidden storage. Seats up to 6. |
| Brand | Ashley Furniture |
Gladdinson Twin/Full Storage Drawers (Set of 4)
| Weight | 108 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 42 × 11 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Series Features | Contemporary styled upholstered storage bed. Made with engineered wood frames, foam cushion panels upholstered with a light gray woven polyester fabric. Full slat foundation eliminates the need for a box spring. Large capacity, under bed storage bins with casters. Button tufted headboard and footboard. |
| Brand | Ashley Furniture |









