Today’s Hours Getting Hours
Stella Ottoman
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 29 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Sofa
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stella Swivel Chair
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Swivel |
| Style | Transitional |
Stickley Arm Chair Plus
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stockton Desk Chair
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Grey, White |
| Features | Adjustable, Fabric, Swivel, Wheels |
| Style | Transitional |
Storage Ottoman C900300S
| Dimensions | 32 × 49 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Storage |
| Style | Transitional |
Strait Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Stressless Consul
| Dimensions | 27.95 × 29.92 × 39.37 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Yellow |
| Features | Customizable, Fabric, Reclining |
| Style | Transitional |
Stressless Consul Small Chair
| Dimensions | 27.95 × 29.92 × 39.37 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stressless Laurel Home Office High Back
| Dimensions | 28.35 × 28.35 × 39.37 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Stressless Laurel Low Back
| Dimensions | 24.41 × 22.83 × 36.22 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |










