Strait Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Fabric Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strata Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strata |
| Features | Fabric |
Stratified Table Lamp
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Stratified |
| Features | Fabric |
Stratum Indoor-outdoor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Rustic |
| Collection | Stratum |
| Features | Fabric |
Submerged Table Lamp
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Submerged |
| Features | Fabric |
Summit Floor Lamp
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Summit |
| Features | Fabric |
Swirls Ottoman
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Swirls |
| Features | Fabric |
Sycamore Table Lamp
| Weight | 16 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Sycamore |
| Features | Fabric |
Sylvie Table Lamp
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sylvie |
| Features | Fabric |
Talema Table Lamp
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Talema |
| Features | Fabric |
Taria Table Lamp
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Taria |
| Features | Fabric |
Tausha Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | No Color |
| Features | Fabric |