CT5048-NT - Santa Rosa Console Table - Natural
Call for Price
Freya Bunching Ottoman
Call for Price
Taria Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
Finished in an antiqued brushed brass, this table lamp keeps it simple yet upscale with a large metal cylinder base with matching accents. The hardback drum shade is finished in a beige linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Taria |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Drexel Accent Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Drexel |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.