Fralin Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Fralin |
| Features | Fabric |
Free Flowing Table Lamp
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Silver |
| Style | Contemporary |
| Collection | Free |
| Features | Fabric |
Freedom Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Freedom |
| Features | Fabric |
Galeno Table Lamp
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Green |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Galeno |
| Features | Fabric |
Galloway Floor Lamp
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Modern (Minimalist) |
| Collection | Galloway |
| Features | Fabric |
Geneva Fabric Power Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Geneva Fabric Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Detail Color | Light Tan |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Fabric |
Georgios Cylinder Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Georgios |
| Features | Fabric |
Gianna Fabric Bench Loveseat
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Gianna |
| Features | Fabric |
Gianna Fabric Bench Loveseat
| Weight | 114 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Gianna |
| Features | Fabric |
Gianna Fabric Bench Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Gianna |
| Features | Fabric |
Gianna Fabric Bench Sofa
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 86 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Gianna |
| Features | Fabric |
Gianna Fabric Chair
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Gianna |
| Features | Fabric |






