Harvey Ellis Organizer Cherry
Call for Price
Harvey Ellis Fall-Front Desk Cherry
Call for Price
Freedom Fabric Square Cocktail Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Freedom offers a modern style in a crisp and tailored design. Its slightly angled legs add unexplected flair to its overall design.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Freedom |
|---|---|
| Features | Non-Power |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 12.70 |
| Carton Weight | 57 lb |
| Product Weight | 57 lb |
| Carton Volume | 12.700 |
| Carton Weight | 57.000 lb |
Additional information
| Weight | 57 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Modern |
| Collection | Freedom |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.