Today’s Hours Getting Hours
Past Forward Lawrence Display Cabinet
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Black, White |
| Features | Customizable, Glass, LED Lights, Lighting, Power, Storage, Wood, Wood Veneers |
| Style | Casual |
Dimtrois Lantern (Set of 2)
| Weight | 6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13 × 13 × 21 in |
| Color | Black, Black/Gray |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Set of 2 lanterns. Indoor/outdoor safe. Black finished metal and clear glass. Holds (2) 3″ pillar candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Cassandra Candle Holder
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 19.25 × 5.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Brown finished wood and clear glass. Holds (5) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Despina Sconce
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 13 × 29.38 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Metallic |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Leather Match, Metal |
| Shade | Dark |
| Shape | Other |
| Series Features | Mercury Glass and Brown Finished Metal with Leather Strap Wall Sconce. Circular Design. Keyhole Bracket for Hanging. |
| Brand | Ashley Furniture |
Realyn 74″ TV Stand
| Weight | 158 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.25 × 75.63 × 8.38 in |
| Color | Brown/Beige, Chipped White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Made with solid wood components, oak and maple veneer with engineered wood substrates. W743-68 is two-tone finish featuring chipped white cases with distressed wood tone tops. Doors feature inset mirror with filigree mouldings. Compatible with our W100-121 fireplace insert. Cord management throughout. W743-48 is a smaller scale TV stand. Antiqued two-tone finish. Removable center shelf. Pair of cabinet doors with matching decorative fretwork and an adjustable shelf. Dark bronze-tone finished metal hardware. Cut-outs for wire management and ventilation. |
| Brand | Ashley Furniture |
Ryandale Accent Table
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 24.5 × 7.5 in |
| Color | Antique Black, Black/Gray, Metallic, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Marble/Stone and/or Stone Like, Metal |
| Shape | Square |
| Series Features | Accent table. Constructed of sand casted aluminum in antique black finish, white marble and clear glass. 1 shelf. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jadyn Candle Holder
| Weight | 9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 28.75 × 9.25 in |
| Color | Black, Black/Gray, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Metal |
| Shade | Medium |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Indoor/outdoor safe. Clear glass and black finished metal. Holds (3) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Donata Accent Mirror
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 35.88 × 4.63 in |
| Color | Brown/Beige, Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural Finished Wood Accent Mirror. Sunburst Design. D-Ring Bracket for Hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dalenville Accent Cabinet
| Weight | 207 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 46 × 80 in |
| Color | Black/Gray, Warm Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Accent cabinet. Constructed of oak veneer, solid and engineered woods in antique gray finish. Light wire brushed effect to enhance wood grain. Antique pewter finished metal hardware. Soft close hinges. Glass panel door fronts. 2 Doors, 2 adjustable shelves and 1 fixed shelf. Coordinates with the T965. |
| Brand | Ashley Furniture |
Robbinsdale Bedroom Mirror
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39.5 × 45 × 3.88 in |
| Color | Antique White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Timeless traditional design. Made with select Oak veneer, MDF and solid wood components. Antique white finish with a wonderful grain texture. Dovetail drawer construction with metal ball bearing side glides and dark bronze-toned knobs. Upper drawers feature felt bottoms. Both the sleigh headboards (77/78) or panel headboards (57/58) can use either storage footboards (74/98 and 76/99) and panel footboards (54/96) and 56/97). Loaded with extra features such as concealed drawers for keeping valuables out of sight. Available twin and full sleigh beds feature storage footboards to make the most of smaller space bedrooms. B742-91 one drawer nightstand has an open bookcase cubby with a cord management hole located in the back panel. B742-22 vanity and stool set with three storage drawers and a soft cushioned seat covered with a woven polyester fabric. Special features include a hidden jewelry tray in the center drawer of the dresser, and a concealed pull-out tray in the nightstand. Twin over full bunk bed with a large capacity underbed storage box set on casters to easily pull in and out. Dovetail drawer box construction with dark bronze-toned knobs and black felt bottom. |
| Brand | Ashley Furniture |









