Today’s Hours Getting Hours
Strait Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Console, Cupholders, Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Weight | 224 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 62 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Theo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Thompson Panel Arm Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33.5 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining |
| Style | Transitional |
Tompkins Club Level Sofa w Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Triton Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Westside Power High Leg Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Recline |
| Style | Transitional |
Wicklow Power Reclining Loveseat with Console and Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Transitional |
Wicklow Power Reclining Loveseat with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Tan |
| Features | Adjustable Headrest, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Motion, Power Recline, Recline, Recliner, Upholstered, USB |
| Style | Transitional |
Woodlawn Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, USB |
| Style | Traditional |
Woodlawn Power Rocking Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Fabric, Power Recline, Rocker, Wood |
| Style | Traditional |
Yukon Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining Furniture, Wall Saver |
| Style | Casual, Transitional |












