Today’s Hours Getting Hours
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Strait Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 277 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline, USB, Zero Gravity |
| Style | Transitional |
Theo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Weight | 150 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 35 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Headrest, Power Lumbar, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Theo Power Recliner with Power Headrest and Lumbar
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Lumbar, Power Headrest, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Thompson Panel Arm Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38.5 × 33.5 × 41 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Reclining |
| Style | Transitional |
Thornton High Leg Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Tompkins Club Level Sofa w Power
| Brand | Bassett Furniture |
|---|---|
| Color | Multicolor, Tan |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Power Headrest, Power Recline, Reclining, Upholstered |
| Style | Contemporary |
Town Power Loveseat
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power, Power Recline, Reclining Furniture, USB |
| Style | Traditional, Transitional |
Town Power Recliner with Power Headrest
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Headrest, Power Recline |
| Style | Traditional |
Triton Leather Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power, Power Recline, USB |
| Style | Casual, Transitional |
Triton Power Recliner
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline |
| Style | Contemporary, Modern |
Triton Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, USB |
| Style | Transitional |
Vernon Admiral Fabric Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrests, Lumbar, Heat & Massage
| Dimensions | 39 × 75 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue, Grey |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Vernon Admiral Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests, Lumbar, Heat & Massage
| Dimensions | 39 × 86 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue, Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |
Vernon Admiral Fabric Power Swivel Gliding Recliner with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
| Dimensions | 40 × 41 × 44 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue, Grey |
| Features | Cupholders, Customizable, Leather, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |














