Finley Leather Power Inclining Loveseat
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 61 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Finley Leather Power Inclining Loveseat
| Weight | 216 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 61 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Finley Leather Power Inclining Sofa
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Finley Leather Power Inclining Sofa
| Weight | 260 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 82 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Finley |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Geneva Fabric Power Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Geneva Leather Power Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Geneva Leather Power Recliner
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Leather, Power, Power Reclining |
Geneva Leather Power Rocking Recliner
| Weight | 117 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 36 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Geneva |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Rocking |
Hercules Fabric Power Recliner
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 41 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Hercules |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Hercules Fabric Power Recliner
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 41 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | Medium Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Hercules |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |


