Belle Fabric Power Rocking Recliner
| Weight | 118 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Detail Color | null |
| Style | Traditional |
| Collection | Belle |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining, Rocking |
Bernard Leather Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 152 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 38 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Bernard |
| Features | Leather, Power, Power Headrest |
Bernard Leather Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrests & Lumbar
| Weight | 288 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 73 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Bernard |
| Features | Cupholders, Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Catalina Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Catalina Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 33 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Catalina Fabric Power Reclining Loveseat
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Loveseat
| Weight | 175 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 60 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Catalina Fabric Power Reclining Loveseat with Console
| Weight | 228 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 72 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |