Rio Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests
| Weight | 268 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 76 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Rio Leather Power Reclining Sectional
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Reclining, Storage |
Rio Leather Power Reclining Sectional with Power Headrests
| Brand | Flexsteel |
|---|---|
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Rio |
| Features | Leather, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Riyo Hall Tree
| Weight | 112 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 41 × 73 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Riyo |
| Features | Storage |
Rustic Glam Bookcase
| Weight | 176.37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.75 × 40 × 78.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Credenza
| Weight | 174.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 52 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Leg Desk
| Weight | 160.94 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 54 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Rustic Glam Trestle Desk
| Weight | 164.69 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 64 × 30.75 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Rustic Glam |
| Features | Storage |
Sanctuary Armoire – Visage
| Weight | 393.53 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 52 × 90.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gold |
| Detail Color | Golds |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Bachelors Chest
| Weight | 102.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 34 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Brown |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |
Sanctuary Dresser
| Weight | 239.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 68 × 38.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Silver |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |


