Strait Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Strait Fabric Power Recliner with Power Headrest
| Weight | 146 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 36 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest |
Strait Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining, Storage |
Strait Fabric Power Recliner with Power Headrest & Lumbar
| Weight | 286 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 75 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Strait |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Storage |
Thornton Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 113 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 38 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |
Triton Fabric Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Triton Fabric Power Recliner
| Weight | 132 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Triton Fabric Recliner
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric |
Triton Fabric Recliner
| Weight | 124 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 40 × 46 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Collection | Triton |
| Features | Fabric |
Westside Fabric High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Fabric |
Woodlawn Fabric Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Woodlawn Fabric Power Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining |
Woodlawn Fabric Power Rocking Recliner
| Weight | 106 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric, Power, Power Reclining, Rocking |
Woodlawn Fabric Recliner
| Weight | 104 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 30 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Traditional |
| Collection | Woodlawn |
| Features | Fabric |



