Today’s Hours Getting Hours
Watson End Table
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 27.38 × 6.25 in |
| Color | Brown/Beige, Dark Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Square |
| Series Features | Made from ash veneers and hardwood solids. Clean design finished in dark brown stained finish. Overscaled cocktail table. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cassandra Candle Holder
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5.13 × 19.25 × 5.25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige, Transparent |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Glass, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Candle holder. Brown finished wood and clear glass. Holds (5) 1.5″ votive candles (candles not included). |
| Brand | Ashley Furniture |
Milesen Tray
| Weight | 4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.63 × 21 × 3.75 in |
| Color | Blue, Natural, Navy/Natural |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Tray. Navy enamel and natural finished wood. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Orensboro Table Lamp (Set of 2)
| Weight | 12 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16.25 × 25 in |
| Color | Brown, Brown/Beige |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Whitewashed brown finish faux wood table lamp. Drum hardback shade. 3-way switch. (1) E26 socket, type A bulb recommended – 100 watts max or 23 watts max CFL. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dashburn Sculpture
| Weight | 8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.38 × 19.25 × 5.13 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Series Features | Sculpture. Antique brown finished wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Cartley Accent Table
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.63 × 25.63 × 6 in |
| Color | White, White/Light Brown |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Resin, Wood Products and Other |
| Series Features | Accent table. Construction of solid wood in light brown and white resin inlay. Champagne gold finished metal. Geometric patterned top. |
| Brand | Ashley Furniture |
Turnley Accent Cabinet
| Weight | 38 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.25 × 39.5 × 6.5 in |
| Color | Antique White, White |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Other, Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Series Features | Wine cabinet. Constructed of engineered woods in antique white wood grained printed paper . 1 fixed shelf, wine rack, and wine glass holders. |
| Brand | Ashley Furniture |
Airdon Table (Set of 3)
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.5 × 40.5 × 9.13 in |
| Color | Bronze Finish, Metallic |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Table frame made with tubular metal and finished in an aged bronze color. Table top made with wire brushed ash veneer finished in a graphite color finish. Modern cantilever design on versatile moderate scaled rectangular tables. |
| Brand | Ashley Furniture |
Meltland Vase
| Weight | 13 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.25 × 15.5 × 13.5 in |
| Color | Natural, Natural/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Series Features | Vase. Multi finished reclaimed wood and black finished metal. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Dewington Stool
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.5 × 21.5 × 20.25 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Medium |
| Shape | Round |
| Series Features | Woven stool. Constructed of water seagrass and metal in natural finish. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Bronson Wall Clock
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 44.75 × 4.63 in |
| Color | Black/Gray, White, Whitewash/Black |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Light |
| Shape | Square |
| Series Features | Washed White and Black Finished Wood Wall Clock. Keyhole Bracket for Hanging. Due to the use of natural materials, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Villham Wall Art
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 50.25 × 73.5 × 2.25 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Metallic, Multi, White |
| Assembly | No Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric, Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Rectangle |
| Series Features | Abstract design in shades of black, white, gray, taupe and gold. Gallery wrapped canvas. Hand painted. D-ring bracket for hanging. Vertical and horizontal hanging. Due to the hand crafted nature of this product, some variations may occur. |
| Brand | Ashley Furniture |
Jandoree Table (Set of 3)
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.25 × 51.75 × 10.38 in |
| Color | Black/Gray, Brown/Beige, Brown/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Shape | Rectangle, Square |
| Series Features | Urban casual design. Tops and lower shelves feature a laminated paper printed with replicated vintage barn wood over engineered wood substrate. Metal frames with rivet head details and a powder coat finish in an aged black iron coloration. Cocktail table has casters for mobility. |
| Brand | Ashley Furniture |
Roybeck Table (Set of 3)
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40.75 × 40.75 × 10 in |
| Color | Brown/Beige, Light Brown/Bronze |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Casual |
| Features | Wood Products and Other |
| Shade | Dark |
| Shape | Round |
| Series Features | Natural contemporary styling. Constructed with Acacia solids, veneers and engineered board. Features a natural Acacia colored finish combined with a contrasting dark bronze-tone wood frame. Table tops and shelves are highlighted with a butterfly matched inlay pattern. Accent cabinet has a contemporary attitude with its asymmetrical design. |
| Brand | Ashley Furniture |
Nevilyn Table (Set of 3)
| Weight | 78 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34.5 × 48.25 × 7 in |
| Color | Black/Gray, Gray/Black |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Metal, Wood Products and Other |
| Series Features | Urban contemporary design. Made with a decorative Melamine laminate, engineered wood substrate and metal frames. Tops and stretchers feature a replicated barn wood gray wood grain. Metal legs are finished with a durable matte black powder coat. The oval cocktail and matching round ends will pair nicely with smaller sofas and sectionals. Three-in-one pack. |
| Brand | Ashley Furniture |














