Ernestine Power Lift Recliner
| Weight | 139 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30.75 × 38.25 × 26 in |
| Color | Black/Gray, Slate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Barnsana Power Recliner
| Brand | Ashley Furniture |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Power Recline, Recline, Upholstered, USB |
| Style | Casual |
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 32 × 30.25 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Medium |
| Brand | Ashley Furniture |
Markridge Power Lift Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.5 × 30.5 × 26.5 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Traditional |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Bladewood Recliner
| Weight | 91 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 33 × 28 in |
| Color | Brown/Beige, Coffee |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Ballinasloe Platinum Recliner
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 34 in |
| Color | Black/Gray, Platinum |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Light |
| Brand | Ashley Furniture |
Woodsway Swivel Glider Recliner
| Weight | 110 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 39 × 27 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Delafield Power Recliner
| Weight | 100 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 37.75 × 26 in |
| Color | Black/Gray, Gray |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Gemini – Bloke Cotton Manual Swivel Recliner
| Dimensions | 38 × 31 × 42 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Grey |
| Features | Fabric, Manual Recline |
| Style | Transitional |
Kincord Recliner
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 34 × 34 in |
| Color | Black/Gray, Midnight |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Maier Recliner
| Weight | 109 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 38 × 30 in |
| Color | Brown/Beige, Walnut |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
Nerviano Recliner
| Weight | 90 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31.75 × 32 × 30.25 in |
| Color | Brown/Beige, Chocolate |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Brand | Ashley Furniture |
Falkirk Recliner
| Weight | 99 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 40 × 33 in |
| Color | Black/Gray, Steel |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |
Boxberg Recliner
| Weight | 95 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 40 × 34 in |
| Color | Bark, Brown/Beige |
| Assembly | Assembly Required |
| Style | Contemporary |
| Features | Fabric |
| Shade | Dark |
| Brand | Ashley Furniture |














