6/0-6/6 Panel Footboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Panel Footboard | Constructed of hardwood solid and Cherry veneer with metal framework |
|---|---|
| 6/0-6/6 Panel Footboard | Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat |
| Dimensions | 79.75″W X 02.50″D X 17.00″H |
| Weight | 40.79 lbs |
| Includes wood support slats for bedding and wood support leg(s) with a built-in leveler attached to each slat | Yes |
Additional information
| Weight | 40.8 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.5 × 79.75 × 17 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Champagne |
| Style | Refined Glam |
| Collection | Maisie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.