Sandler Round Coffee Table
Call for Price
Industrial Chairside Table
Call for Price
6/0-6/6 Panel Headboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Constructed of select hardwoods |
|---|---|
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Board and batten design |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Generously scaled cap rails |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | King panel bed: 37280 – 37281 – 37272 |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Fully assembled size: 80 1/2 x 86 7/8 x 60″H |
| Dimensions | 80.50″W X 02.75″D X 60.00″H |
| Weight | 91.49 lbs |
| Bed is elevated off the floor to give it a light airy appearance | Yes |
| Board and batten design | Yes |
| Generously scaled cap rails | Yes |
| King panel bed: 37280 – 37281 – 37272 | Yes |
| Fully assembled size: 80 1/2 x 86 7/8 x 60″H | Yes |
Additional information
| Weight | 91.5 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 2.75 × 80.5 × 60 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Cottage |
| Collection | Cora |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.