Stevens Sideboard
Call for Price
Caraway Pedestal Desk And Return I248HOGRP1b
Call for Price
6/0-6/6 Panel Headboard
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Constructed of select hardwoods and Oak veneers |
|---|---|
| 6/0-6/6 Panel Headboard | The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Mitered match veneer pattern on the headboard |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | King panel bed: 91084-91081-91072 |
| 6/0-6/6 Panel Headboard | Fully assembled: 80.25 x 88.25 x 62″H |
| Dimensions | 80.25″W X 03.75″D X 62.00″H |
| Weight | 114.64 lbs |
| The Pale Oak finish enhances the natural beauty of the Pin Knotty Oak veneer | Yes |
| Mitered match veneer pattern on the headboard | Yes |
| King panel bed: 91084-91081-91072 | Yes |
| Fully assembled: 80.25 x 88.25 x 62″H | Yes |
Additional information
| Weight | 114.6 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 3.75 × 80.25 × 62 in |
| Brand | Riverside Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Pale Oak |
| Style | Urban Organic |
| Collection | Davie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.