Kara Ottoman with Trays and Casters
Call for Price
Cristina STOOLS 44368-30WE/1B25LMF4
Call for Price
899-702 – Maison ’47 Chest
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Oak Veneers, Oak Solids |
|---|---|
| Distressing Level | Light |
| Notes | COMBO FINISH: Available as Top/Base or Case/Drawers combinations ONLY.Three drawers with antique brass hardwareAntique Brass hardware STDAvailable in Polished Nickel – MUST BE SPECIFIED WHEN |
| Volume | 23 cft |
| Weight | 166 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 166 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 44 × 34.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Maison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
899-126 – Maison ’47 Upholstered Wing Bed – King 6/6
899-175 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Queen 5/0
899-176 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – King 6/6
899-177 – Maison ‘47 Upholstered Tall Hb Tall Fb Panel Bed – Cal King 6/0
899-202 – Maison ’47 Drawer Chest
899-206 – Maison ’47 Double Dresser
899-224 – Maison ’47 Nightstand
899-225 – Maison ’47 Demilune Nightstand
Related products
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.