Summit Bedroom - King Bed in Heather Gray - BD105-301KH
Call for Price
Mirror
Call for Price
Abode Larson Drawer Chest
"*" indicates required fields
Description
The Larson Drawer Chest one of two vertical storage pieces in the Abode furniture collection. The six drawers that make up the chest are configured to maximize organization and flexibility. Two medium sized top drawers sit above four very large drawers, three of which include removable dividers. The Larson Drawer Chest is made from solid Alder.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 20 × 42 × 58 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Brown |
| Detail Color | Medium Stain |
| Style | Transitional |
| Collection | Abode |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Abode Larson Eight Drawer Dresser
Abode Larson Tall Eleven Drawer Dresser
Abode Schafer Mirror
Related products
Americana Modern Bedroom 6 Drawer Chest
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.