Dwyer Tall Chest – 803 Bluff / 05 Nickel Square Pull
"*" indicates required fields
Description
Make the most of a smaller space with the Dwyer Tall Chest. Five drawers with undermount drawer slides provide plenty of storage, and a bottom dust panel and smooth UV-cured interiors are thoughtful details on a piece that looks beautiful in any Origins by Stickley finish. Available with Express Ship in your choice of Origins by Stickley finish and hardware.
Additional information
| Dimensions | 19 × 38 × 53.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Origins By Stickley |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 800 Clay
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 801 Coast
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 802 Bay
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 803 Bluff
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 804 Ember
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 805 Dune
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 806 Mist
Dwyer Bed – Complete Bed / California King / 807 Harvest
Related products
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.