
Madison Sleep Roll Arm Square Corner
Call for Price
Holt Upholstered Dining Chair
Call for Price
Martine Arced Wardrobe – 90N Coventry
"*" indicates required fields
Description
Our Arced Wardrobe brings a touch of mid-century drama, from its veneered cherry doors with soaring cathedral grains to an 81-inch-high crowning arc defined by round bead molding. The interior wardrobe configuration includes two drawers, two adjustable shelves, a pull tray, and open storage at the top for hats or bags, plus a recessed puck light and an LED light strip below the top shelf. Door hardware is solid cherry to match the case.
Additional information
| Dimensions | 24 × 42 × 81 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Martine |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Martine Pillowback Sofa
| Dimensions | 39 × 88 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Cottage |
Martine Skirted Chair
| Dimensions | 39 × 35 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Grey |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Related products
Mapleton 6-Drawer Chest
| Brand | Daniels Amish |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Storage, Wood |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.