Small Augusta Chest
"*" indicates required fields
Description
The distinctive campaign styling of this arresting cabinet is further enhanced by the design forward combination of golden brass hardware and a satiny blue finish. This nautically inspired chest is handsome alone, but think of the impact it will provide when used in pairs!
Product Details
| Item Weight | 77 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany |
| Dimensions | W:28 x D:18 x H:30.5 |
Additional information
| Weight | 77 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28 × 30.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Campaign (Traditional, Nautical influence) |
| Collection | Small |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Small Apothecary Chest
Small Field Chest
Small Glass Bowl Set
Small Swansea Chest
Related products
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Acquisitions Brimley Map Drawer Bachelor’s Chest – Raven Finish
Addison Andover Six Drawer Chest
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.