Provence Landscape Mirror
Call for Price
4/6-5/0 Pnl Hdbd W/light
$1,025.00 Original price was: $1,025.00.$678.99Current price is: $678.99.
Small Swansea Chest
"*" indicates required fields
Description
Crafted from solid mahogany, known for its durability and timeless appeal, this chest offers both style and functionality with the addition of soft -close drawers. The smooth, satin fi nish enhances the natural grain of the wood while showcasing a palette inspired by the mesmerizing shades of the sea— from tranquil blues and soothing greens to hints of aquamarine and seafoam.
Product Details
| Item Weight | 83 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany |
| Construction Features | Metal on Metal Glides with Soft Close Drawers |
| Dimensions | W:28 x D:18 x H:30 |
Additional information
| Weight | 83 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 28 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary Coastal |
| Collection | Small |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Small Apothecary Chest
Small Field Chest
Small Glass Bowl Set
Related products
Escape Five-drawer Chest With Cedar Bottom
Maidstone Tall Chest
| Dimensions | 21 × 42 × 50 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Beige |
| Features | Wood |
| Style | Contemporary, Modern |
Pure Modern Bedroom Chest With 5 Drawers
Boheme Verbena Bachelors Chest
| Weight | 103.4 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 40 × 32 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Gray |
| Detail Color | Blues |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Boheme |
| Features | Power |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.