Emmett Track Arm Lay Flat Manual Recliner
Call for Price
Angelo 446 Power Headrest Power LayFlat Reclining Sofa
Call for Price
33C-223 – Tribeca Three Drawer Nightstand – Tribeca/Cream
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Maple Solids, American Walnut Veneers |
|---|---|
| Distressing Level | Very Light |
| Notes | 33C Special Combo finishCase finish: Tribeca with Drawer front finish: Cream -VIP- medium sheen ONLY.Three drawers.Tip restraint included |
| Volume | 21 cft |
| Weight | 119 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 119 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.5 × 34.5 × 34.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tribeca |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
339-125 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Queen
339-125P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Queen
339-126 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – King 6/6
339-126P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – King
339-127 – Tribeca Uph Tall Hb (Block) Bed – Cal King 6/0
339-127P – Tribeca Uph Tall Hb (Plain) Bed – Cal King 6/0
339-203 – Tribeca Tall Drawer Chest
339-204 – Tribeca Bachelor Chest
Related products
Americana Modern Bedroom 3 Drawer Nightstand With Charging Station
Maidstone Nightstand, Woven Jute
Surrey Hills Open Nightstand, Stone Top
Griffith Park Sienna Drawer Nightstand
Modern Farmhouse Rylie Nightstand
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.