Cambric Vignette Cal-king Panel Bed Package - Crème
Call for Price
Cambric Miriam Three Drawer Straight Nightstand - Breve
Call for Price
Cambric Helene Three Drawer Nightstand – Crème
"*" indicates required fields
Description
Gracefully shaped lines bring together classic European motifs in a feminine form and create a beautiful stage for two exquisite finishes. From hand-painted artwork to textural finishing techniques, and cerused glazes within the wood grain, this collection is as thoughtfully orchestrated as the homes it is intended for.
Additional information
| Dimensions | 18 × 30 × 30 in |
|---|---|
| Brand | American Drew |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cambric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cambric Batiste Console Table – Breve
Cambric Batiste End Table – Breve
Cambric Batiste Rectangular Coffee Table – Breve
Cambric Civette Round End Table – Creme
Cambric Miriam Five Drawer Chest – Breve
Related products
Americana Modern Bedroom 3 Drawer Nightstand With Charging Station
Escape Two-drawer Nightstand With Stone Top
Cherry Park Open Night Stand
Love. Joy. Bliss.-Miranda Kerr Home Peony Nightstand
Modern Soren Bedside Table
Sanctuary Bedside Table
| Weight | 78.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 32 × 29 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Cream |
| Detail Color | Silvers |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Sanctuary |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.