Zane 66" Executive Desk
Call for Price
Reclamation Place Trestle Drawer End Table
Call for Price
Baxter Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
Woven of natural kubu over a solid mahogany frame, and finished in subtle driftwood tones, these stools provide sturdy seating with a light touch.
Product Details
| Item Weight | 17 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany and Woven Kubu |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:17 x D:19 x H:33 |
Additional information
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 17 × 33 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Coastal |
| Collection | Baxter |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.