Brisbane Outdoor Counter Stool
Call for Price
Dawn Outdoor Counter Stool - Black
Call for Price
Brisbane Outdoor Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
Inspired by nature and crafted for durability by our artisans, the Brisbane Bar Stool features a meticulously woven frame and plush Olefin cushion. Its inviting design creates a space where style meets comfort, perfect for lingering outdoor dinners. Built to endure the elements, it seamlessly blends function with timeless elegance.
Product Details
| Overall Dimensions | 22”W x 22.5”D x 45.28”H |
|---|---|
| Materials | Synthetic Hyacinth Rope, 100% Olefin |
| Colors | Natural |
| Weight | 17.35 lbs |
Additional information
| Weight | 17.35 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22 × 45.28 in |
| Brand | Classic Home |
| Color | Cream |
| Detail Color | Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Brisbane |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Brisbane Outdoor Accent Chair
Brisbane Outdoor Counter Stool
Brisbane Outdoor Dining Chair
Related products
Calhoun Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.