Maddox Trestle Dining Table I644-6030
Call for Price
Maddox Dining Side Chair W/ Wood Seat (2/ctn)
Call for Price
Broomstick Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
Modern lines meet timeless stylings in this solid oak stool with a hand woven seat. The light oak finish creates a neutral touch at home anywhere.
Product Details
| Item Weight | 20 |
|---|---|
| Materials | Oak and Woven Seagrass |
| Weight Capacity | 250lbs. |
| Dimensions | W:21 x D:19 x H:36.5 |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 21 × 36.5 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Brown |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Broomstick |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Broomstick Chair
Broomstick Chair
Broomstick Counter Stool
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Jade Counter Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.