49H-302 - Bridgeton Rectangular Dining Table - Bridgeton
Call for Price
Cosmo Elm Top/Maple
Call for Price
Browser STOOLS 41542-30WE/1B24CPF4
"*" indicates required fields
SKU:
41542-30WE/1B24CPF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, black, Charcoal Grey Polyester
Description
The Browser swivel stool brings a trendy flair to any kitchen or bar area. Its stylish curved backrest and round padded seat offer both distinctive design and exceptional comfort. The 360-degree swivel feature allows for effortless mobility, making it perfect for lively meals or relaxed conversations, while the fully welded metal base ensures durability and stability. When not in use, it can be tucked under the counter to maximize space. Adding both function and style, you’ll find it seamlessly blending into your home.
Videos
Additional information
| Dimensions | 19.625 × 21.625 × 37.75 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Grey Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | Browser |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24CPF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DAF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DBF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24DFF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B24KXF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B25CPF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B25DAF4
Browser STOOLS 41542-26WE/1B25DBF4
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jetson Bar Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.