Back to products
Boulder Table 3660B Solid
Call for Price
Bryana STOOLS 40365-30/69L5
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The Bryana stool is crafted for those who are looking to add a farmhouse, transitional or contemporary touch to their living space. Its upholstered backrest is gracefully curved for optimal comfort, while the open back design adds sophistication to the chair’s aesthetic. Supported by a metal base with elegantly angled back legs, this stool is as sturdy as it is beautiful.
Additional information
| Dimensions | 22 × 18.375 × 44.125 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | L5 Whisper |
| Style | Contemporary |
| Collection | Bryana |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Bryana CHAIRS 30365/69L5
Bryana STOOLS 40365-26/69L5
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |
Fiddler Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.