Mayfield 4784 Power Rocker Recliner
Call for Price
Live Edge Table 4284T Solid
Call for Price
Carmela STOOLS 41282-26/25DBA7
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The Carmela swivel stool is a true expression of Scandinavian design. Its curved wooden backrest gracefully extends to form armrests, creating a sense of continuity and elegance. The plush upholstered seat, combined with a smooth 360-degree swivel, provides great mobility and comfort, while sleek metal legs add a touch of refinement to its overall aesthetics. A perfect balance of style and comfort, the Carmela barstool will undoubtedly enhance your living space!
Additional information
| Dimensions | 22.375 × 20.625 × 35 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | DB Oyster |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Carmela |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Carmela CHAIRS 30282/25DBA7
Carmela STOOLS 41282-30/25DBA7
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.