Madison Leather Upholstered Platform Bed
Call for Price
Vera Upholstery Living Room Sectionals
Call for Price
Cellini Outdoor Bar Stool
"*" indicates required fields
Description
With durability for the outdoors in mind, the Cellini dining chair features a gracefully curved mahogany wood frame in a weathered gray finish with wire-brushed details. The plush cushion is upholstered in oyster white solution dyed acrylic fabric that is constructed to withstand the moisture and dirt that comes with outdoor use.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 36 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 44 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cellini |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Cellini Outdoor Counter Stool
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 40 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cellini |
| Features | Fabric |
Cellini Outdoor Dining Chair, 2 Per Box, Priced Each
| Weight | 52 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 33 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cellini |
| Features | Fabric |
Related products
Charleston Forge Bar and Game Room Wood Seat Counterstool
| Brand | Charleston Forge |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Customizable, Wood |
| Style | Transitional |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.