Modern Lumi Credenza
Call for Price
Wrenn Leather Power Zero Gravity Wall Recliner
Call for Price
CT2008B-AW-FL – Brighton Bar Stool-Antique White/Flax
"*" indicates required fields
Description
With its lattice back, bamboo styling, and beautiful rubbed through finish, this barstool is nod to classic Chinese Chippendale style. Truly timeless, this chair works in all settings and styles. An upholstered seat in linen like flax colored fabric. Also available as a side and arm chair.
Product Details
| Material | Mahogany Solids |
|---|---|
| Notes | **Limited Quantities Available**Mahogany solids with Flax color upholstery |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 23 lb |
| Cartons | 1 |
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.75 × 20 × 45 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | White |
| Style | Traditional |
| Collection | Brighton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
CT2008A-RG-FL – Brighton Arm Chair-Regency/Flax
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Country Woven Kubu Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Lanai Counter Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.