Curtis STOOLS 41368-30/25JU
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Discover the ideal balance of style and comfort with the Curtis swivel stool. Its modern design integrates a chic open back with curved lines and stylish metal legs. Relax on its padded upholstered seat and enjoy the comfortable support of the backrest. Featuring a 360-degree swivel for added convenience and freedom of movement, this stool is designed to make every moment around the kitchen island enjoyable.
Additional information
| Dimensions | 20.25 × 20.75 × 41.875 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | JU Sheep |
| Style | Contemporary |
| Collection | Curtis |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Curtis CHAIRS 30368/25JU
Curtis STOOLS 41368-26/25JU
Related products
Lodge Dining Swivel Counter Stool
24″ Ladderback Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Lanai Counter Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.