AE-3362 - Sutton Hall Chair
Call for Price
Oxford Lateral File(No Lock) Walnut
Call for Price
David STOOLS 44531-30WE/1B25BQF4
"*" indicates required fields
Description
If your home’s interior is a pleasing mix of minimalist furniture and tasteful esthetics, then you’ll love the David backless stool! Combining style with its sled base and comfort with its curved seat, it can also be completely tucked away under the island to maximize your space. This barstool will undoubtedly be an integral part of your contemporary kitchen.
Videos
Additional information
| Dimensions | 20.5 × 20.5 × 30.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Black Polyester |
| Style | Contemporary |
| Collection | David |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
David STOOLS 44531-26WE/1B25BQF4
David STOOLS 44531-26WE/1B25DAF4
David STOOLS 44531-26WE/1B25GTF4
David STOOLS 44531-26WE/1B25KZF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.