AE-3300-6 - Upland Cocktail Ottoman - 121" To 132" Total
Call for Price
Oxford Lateral File(With Lock) Walnut
Call for Price
Derry STOOLS 44513-26WE/1B56L8F4
"*" indicates required fields
SKU:
44513-26WE/1B56L8F4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, black, Charcoal Grey Bouclé Polyester
Description
Update the look of your kitchen with the gorgeous Derry stool. Contemporary design with just a hint of traditional flair, this will be the new centerpiece of your décor. Moreover, the sturdy metal base that supports the comfortable upholstered seat and backrest will hold up well to everyday use throughout the years.
Videos
Additional information
| Dimensions | 22.5 × 17 × 38.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Black |
| Detail Color | Charcoal Grey Bouclé Polyester |
| Style | Transitional |
| Collection | Derry |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25KXF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25L5F4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B25L8F4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B27JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B27KXF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B56JKF4
Derry CHAIRS 34513-WE/1B56KXF4
Related products
24″ Ladderback Counter Stool
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.