Oswell Roll Arm Swivel Glider Chair
Call for Price

Emmerson Flat Panel Cal King Bed - Tall Footboard - 64195
Call for Price
Essie STOOLS 40343-26/25MB
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The ESSIE stool has a contemporary style with a trendy design that brings a breath of fresh air to your decor. The backrest wraps around the seat in soft, rounded shapes while the upholstery provides comfort and reassurance. The base rises up and supports the back nicely reinforcing its unique and contemporary look. Try this versatile stool that easily adapts to different decors!
Additional information
| Dimensions | 24.375 × 21.125 × 40.875 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Gray |
| Detail Color | MB Iceberg |
| Style | Contemporary |
| Collection | Essie |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Essie CHAIRS 30343/25MB
Essie STOOLS 40343-30/25MB
Related products
Americana Modern Dining Bar Complete 78 In. With Quartz
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
24″ Ladderback Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.