Back to products
Plank Table 4260P w/ 2-18 Leaves
Call for Price
Lars STOOLS 41252-26WE/1B25GTF496
"*" indicates required fields
Description
The Lars swivel stool offers a sleek design and a natural wood backrest, creating a bold, eye-catching appeal in any modern or contemporary setting. Seamlessly blending style with practicality, it features a striking wood backrest that extends into convenient armrests. Relax on its plush upholstered seat and 360-degree swivel, facilitating movements and engaging conversations. And when it’s time to tidy up, simply tuck it under the counter for a clutter-free environment. Around a kitchen island or a bar, this stool promises to elevate the ambiance of your living space.
Videos
Additional information
| Dimensions | 18.5 × 21 × 33 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Greige Faux Leather |
| Style | Contemporary |
| Collection | Lars |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lars CHAIRS 34252-WE/1B25CPF496
Lars CHAIRS 34252-WE/1B25GTF496
Lars CHAIRS 34252-WE/1B25JUF496
Lars CHAIRS 34252-WE/1B75GTF447
Lars CHAIRS 34252-WE/1B75JUF447
Lars STOOLS 41252-26WE/1B25CPF496
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Jetson Bar Stool
Swoop Arm Uph Stol 2in-sl
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.