Madison Upholstered Bed
Call for Price
Upholstery Living Room Emme Skirted Grand Sofa
Call for Price
Maude Outdoor Counter Stool
"*" indicates required fields
Description
The Maude outdoor counter stool blends industrial style with cozy comfort, featuring a durable, powder coated steel frame in java black paired with a plush cushion in heavily textured taupe gray solution dyed acrylic fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 34 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 26 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Industrial |
| Collection | Maude |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Sundance Dining – Sandstone Swivel Bar Stool Dining
Blue Leroy Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.