AE-D41-41-PAD - Augustine Garden Bench Seat Pad
Call for Price
Jamestown Hutch (Top Piece)16"D x 58"W x 48"H
Call for Price
Tereza STOOLS 44558-26WE/1B25MJF4
"*" indicates required fields
SKU:
44558-26WE/1B25MJF4
Category: Barstools
Tags: Amisco, Barstools, Cream, Desert Tan Faux Leather
Description
The Tereza swivel stool is the perfect embodiment of modern design. Its eye-catching back detail and sleek frame makes it a unique element in your kitchen or bar area. Enjoy the comfort of its wide cushioned seat and supportive backrest, ideal for extended seating during gatherings with friends. Featuring a 360-degree swivel for effortless movement and a sturdy footrest for convenience, this stool combines refinement and comfort in one elegant piece.
Additional information
| Dimensions | 22.625 × 19.125 × 40.25 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | Desert Tan Faux Leather |
| Style | Modern |
| Collection | Tereza |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Tereza CHAIRS 34558-WE/1B25DXF4
Tereza CHAIRS 34558-WE/1B25MJF4
Tereza STOOLS 44558-26WE/1B25DXF4
Tereza STOOLS 44558-26WE/1B25MHF4
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Pure Modern Dining Upholstered Swivel Barstool
Blue Leroy Counter Stool
Calhoun Counter Stool
Country Woven Kubu Counter Stool
Kairu Bar Stool
| Weight | 27 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 35 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Industrial |
| Collection | Kairu |
| Features | Swivel |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.