Back to products
Naturale Table 4872
Call for Price
Tricia STOOLS 41353-26/25GT
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
The Tricia swivel stool is sure to enhance any contemporary space. Revel in the plush comfort of its generously padded seat while appreciating the convenience of a 360-degree swivel function. Thoughtfully designed armrests make transitioning in and out of your seat a breeze, ensuring stability and comfort every time. Additionally, it effortlessly slides under the counter for added practicality.
Additional information
| Dimensions | 22.125 × 21.25 × 37.625 in |
|---|---|
| Brand | Amisco |
| Color | Cream |
| Detail Color | GT Parchment |
| Style | Contemporary |
| Collection | Tricia |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern Dining Bar Stool 30 In.
Lodge Dining Swivel Counter Stool
Gray Fiddler Counter Stool
Hidden Treasures Adjustable Height Pub Stool
Jade Counter Stool
Thayer Outdoor Counter Stool
| Weight | 29 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Black |
| Style | Transitional |
| Collection | Thayer |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.